hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Rozhovor ACY

ACY

1) Když to vezmu tak nějak normálně... Tak se nám zkuste představit.
Veny Rico: Ahoj, já jsem Veny z Kateřinek, nebo chcete-li z NDR Squad :) Je mi 22let a mám rád hudbu, co má názor, grafiku i graffiti + sexy slečny :)

Jonash: Tak já bych se teda tak nějak normálně představil:o) Jsem Jonash, což je přezdívka,jinak mám opravdu plnohodnotné krásné jméno. Je mi dva a dvacet letokruhů. Mám rád rap, svoji holku a venyho.


2) Je pravda, že jste všichni z Opavy-Kateřinek?
Veny Rico: Ne všichni ne, jen já. Ale je fakt, že Kateřinky s ACY dost souvisí… přátelé a tak různě…

Jonash: Není. Já jsem nikdy v NDR nebydlel, ještě by mě tam někdo postřelil.


3) Většina lidí vás zná nejspíš z vašich alb Demo´n´stracze a EP 04. Nechystáte náhodou nějaké nové album?
Veny Rico: O demu se moc bavit nechcu, EP 04 byla zkušenost. Je pravda, že se nové album chystá. Vše pod přísným utajením.

Jonash: Jiné CD, než ty dvě,jsme ani nevydali. Album je zatím v nedohlednu a ani se po něm nerozhlížím. Jestli jsem se něco za ty roky naučil, tak to, že není kam spěchat. Jak jsem nedávno říkal Víťovi, pokud vydáme album teď, a nebo po dalších padesáti koncertech, bude tam ten rozdíl bez pochyby vidět. Já jsem teda pro tu druhou variantu a myslím, že Víťa to má stejně.


4) Když zabrousím na váš web, tak mi už docela dlouho přijde, že neni nějak moc aktualizovaný, co se děje?
Veny Rico: No nějak nám chybí člověk s internetem, co by se tomu věnoval. Jednou nám ty stránky snad výjdou a budou za něco stát, všechno má svůj čas.

Jonash: Web dělal SasA. Trvalo to jen něco přes dvě hoďky a byly dělány jen kvůli zrovna vycházejícího EPčka, někdy začátkem roku 2004. I přesto vypadají nadprůměrně dobře. Doporučuji prohlídnout www.acynew.wz.cz , sice zábava tak na hodinku, ale SasA je profík, však se tím živí

ACY ACY


5) Když jsem se ptal Daweho, jaká je s vámi spolupráce, říkal že hodně v pohodě. Jakej vy máte názor na něj?
Veny Rico: V pohodě :)

Jonash: Dawe je kolík, je to týpek a osobnost. On a DJ Fatte, jsou nejšílenější lidi co znám. Teď dokonce skočil pod auto či co, doufám, že je v pohodě. Posílám pozdrav.


6) Jak vlastně vzniknul název A CZO YAKKO?
Veny Rico: Teď to bude asi vypadat jako reklama, ale není. Psal se nějaká březen 2002, tuším, že osmý….já, Jonash a v té době ještě Tuty jsme seděli na „pifku“ u Koňa v OP na Dolňáku, bylo to čerstvě po rozpadu Crew Re-Akce, kde jsme před tím působili. Byla to taková první schůze, kde se řešilo: „Co bude dál…?“.

Jonash: Byl rok 2002, byli jsme tři a vymýšleli jsme název naší nové skvělé kapely, která dobije svět. Iluze jsou v tahu, ale název zůstal. Jen se stáhl na ACY.


7) Když to řeknu popravdě, tak jste mi zpříjemňovali skoro každou cestu do školy a ze školy. Myslíte, že máte hodně příznivců nebo je to mrtvý?
Veny Rico: No Comment. Jednoduše je mi to jedno. Vím, že lidi, co si nás budou chtít najít, si nás najdou. Opavu mám rád, protože jsem se tu narodil a celý život jsem zde vyrůstal, ale co se týče lidí….bohužel spousta zmrdů, co parazitují….

Jonash: Tak to mě těší. Fanoušci nějací jsou, až mě to někdy celkem překvapí. Kdybych to měl hodnotit podle prodaných alb nebo podle koncertů tak bych to počítal na stovky, možná tisíce, nevím. Zatím až na výjimky nemůžeme lidi oslovovat skrze rádio nebo televizi, takže zatím underground.


8) Vím, že jste měli párkrát „koncert“ na Kladně. Jak se Vám tady hraje?
Veny Rico: V kladně jsem byl jednou v takovém malém příjemném klubíku. Bylo to fajn, nestěžuju si. Dobré buchty, dobré špeky

Jonash: Celkem normálně, jako kdekoli jinde, akorát tam máme pár známých a kamarádů, což je pohoda. Vzpomínám si, že jsem tam zažil celkem zajímavou věc. Motal jsem po koncertě na baru jointa a normálně ke mně přišel městský fízl a zeptal se, jestli mu neprodám pytel. Po chvilce ho sehnal a spokojeně naklusal s kolegou do strýtu sloužit.

ACY


9) Jaké jsou Vaše oblíbené soundtracky?
Veny Rico: Oblíbené? Moc jsem jich neslyšel, např. Blade, Braveheart…. Sháním soundrack k filmu Sunsetpark (Černí muži uměji skákat – by mě zajímalo, kdo ty názvy z originálu překládá)

Jonash: Soundtracky? To si mě dostal. Asi Pulm Fiction nebo Transpoting. Hip-hopové moc nesleduji, mám maximálně How High nebo 8Mile, ale že bych to poslouchal se říct nedá.


10) Necítíte po těch letech spolu někdy "ponorku"
Veny Rico: Někdy :)

Jonash: Dřív možná, to si musíme přiznat, ale teď, když bydlím v Praze, se nám už spíš stýská:o) To, že bydlíme 350km od sebe nás rozhodně nerozdělilo, spíš naopak. Když teď dvakrát do měsíce dorazím na pár dní do Opavy, rapujeme celé hodiny. Zajedem třeba autem na vyhlídku, pustíme CéDa s instrumentálkama a třikrát si sjedem hodinovou koncertní show. Dřív jsme se do toho museli nutit, teď využíváme každou volnou chvíli.


11) Hádáte se třeba, když někdo něco zkazí na koncertě?
Veny Rico: Ne to ne, to se nikdy nestalo, nebo aspoň si na to nevzpomínám. Může se to stát každému, stačí jen chvilka zamyšlení a text vypadne… Plujem na stejné lodi, výsledek pocítíme oba, ať chcem či nechcem.

Jonash: Ne


12) Jde říct, že vás nějaká kapela ovlivnila natolik, že jste kvůli tomu založili ACY?
Veny Rico: To bych neřekl. Dříve jsem měl své vzory, např. Run DMC, Beastie Boys…, kterým jsem chtěl přiblížit svůj styl, ale dneska hledám spíše originalitu, která spustě lidem na scéně chybí.

Jonash: Nejspíš klasicky v patnácti Chaozz, RUN D.M.C. a neznámý Eminem.


13) Je pro vás zvuk hodně důležitý, nebo sázíte spíš na energii?
Veny Rico: Zvuk je hodně důležitý při nahrávání, energie spíše při koncertu. Jaké si to člověk udělá, takové to má.

Jonash: Důležité je obojí. K dobré show se musí skloubit zvuk, energie profesionalita a tak dál, což se nám doufám v poslední době daří.

ACY


14) Záleží vám na tom, aby kapela, kterou posloucháte měla dobrý zvuk, anebo vám špatný zvuk v případě, že má ta kapela co říct, nevadí?
Veny Rico: Když má co říct….proč by mi měla vadit?

Jonash: Nevím co tím přesně myslíš, ale pokud mě zaujme rap, tak dokážu překousnout i instro, které se mi nelíbí. Jinak trochu zašpiněný zvuk většinou není na škodu.


15) Co děláte? (práce)
Veny Rico: Právě se učím pracovat s Corelem. Jinak sháním dobrý job, asi jako každý ze Severní Moravy.

Jonash: Studuju, Literární akademii v Praze. Celkem skok od původní stavařiny.


16) Hrajete někdy za hranicemi? Cítíte nějaké rozdíly tam a tady?
Veny Rico: Ještě jsem za hranicemi nehrál, i když pár krát tomu bylo kousek. Třeba v Jabluňkově, kam jezdí i lidé z Polska či Slovenska, bylo takové mezinárodní podnebí

Jonash: Hrál jsem v Polsku a bylo to super. Lidi se tam umí odvázat, což mi doma chybí. Měli jsme hrát na Slovensku, ale zatím se to vždycky nějak zatáhlo. Polsko a Slovensko jsou země, kde bych chtěl hrát a kde vím, že je to reálné.


17) Jak vlastně vznikají vaše písničky? Vznikají kolektivně, nebo někdo přinese nápad a ostatní ho obalí, anebo někdo donese už hotovou věc?
Veny Rico: Píšem si sami své texty, každý svým způsobem. Většinou nás ovlivňuje náš život, naše zážitky, pocity a tak různě. Někdy se stane, že jeden z nás napíše nějakou sloku a druhý k tomu něco ze své tvorby dohodí. Mám spoustu rozepsaných věcí, které možná ani nedopíšu, ale třeba se někdo ozve s nějakým nápadem a já zjistím, že právě ten a ten text by se do toho hodil, pak máme oba vyhráno :)

Jonash: Dřív jsme je zkoušeli psát spolu, ale myslím, že to nebylo to pravé. Dneska si každý píše svoje party sám.

ACY


18) Prodělala nějaká skladba takový vývoj, že ji dnes hrajete zcela odlišně?
Veny Rico: Zatím ne. Nás naše staré věci rychle přejdou, přežije jen to nej, ale i tak, když něco rapujete po stopadesáteprvní, tak už se vám do toho po stopadesátedruhé nechce. Chystám si předělat jeden starý text ještě z „Demo-N-StraCZe“, tak uvidím, co z toho bude.

Jonash: Nevím, možná Ztraaty a Naalezy, z kterých vznikly Zraaty dvojka. Jinak hrajem spíše aktuální a nové věci. Z celého EPčka dneska dáváme maximálně jednu věc, „Každý den“ a jednu starou, ale skvělou z Dema „Balada o půlnočním slunci“. Jinak novinky.


19) To je asi všechno.. Takže klasika-rozlučte se, poděkujte:)
Veny Rico: Zdravím všechny mé skutečné přátelé….Jona, Bajo, Dandy, Bučo, Luko, Míťa….atd (naštěstí jich je ještě dost:)) Peace for ZlínCity!!!

Jonash: Ok. Takže se loučím a děkuju všem, kteří to přečetli celé. Jinak čekujte ACY, přijďte se na nás podívat do vašeho oblíbeného klubu. Pro promotéry, pokud budete mít díru v play listu, můžete nás pozvat na mailu Lacyepcd@seznam.cz , zatím to neděláme pro prachy, jen za chleba, vodu a naftu:o) Zdravím a Carpe Diem


Děkuji za čas..... Mír Carpi
Veny Rico: Já děkuji tobě, Carpi… Mír pro celou zeměkouli!
počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.czVše pro Vaši internetovou prezentaci
 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy