hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Rozhovor se skupinou Amen

1) Můžete nám někdo více říci o kapele Amen? Představte si, že sem pěkná roštěnka, tak co mi povíte??
Pohry: Čaues roští :o) Takže jsme skupina Amen, která funguje ve složení 4 mc´s, zatím bohužel bez přímého vlastního Dje, ale máme typa, který hraje i pro nás přesto že je hlavním členem skupiny Proslow, ano je to A-Jazz - you you. Tato skupina je naší druhou půlkou crew a s ní velmi často spolupracujem – Čest jim. Prvním členem naší grupy je Pý_Jay :( dnes již Apiri ), podílí se z velké části na textařině, pro mě nejvíce ceněná. Proč? O tom až jindy :o) nesnáší nadvýšenost a v tom s ním na plno souhlasíme. Pak je tu W_pí : V našem městě to míval vždycky dost těžký. To víš Most – nacistické město už od jak živa. Ale přesto to dává tak jak chce a nestydí se za to co je. Je prostě původem cigazz a jsme rádi že se do toho opřel na plno i když teď je momentálně velmi často v práci a lítá po ČR. Pak je tu Richie: Nejmladší člen naší tlupy ale přesto jeho flow nesmí chybět. Bez něho je to dost chudé a suché. Velmi často si stěžuje na jeho rýmu které se nemůže zbavit a proto svůj vlastní rapping odsuzuje hehe :o)) ale opak je pravdou. No a pak sem tu já ( Pohry ) věnuji se textařině a také produkci. Vím že naše produkce není čistě nej ale snažíme se vymáčknout nejvíc z toho co máme a to že toho není moc. Instrumenty ze začátku u mě dost vázly. Ale postupem času se u nás lepší. Nebavily nás vykrádačky a tak sem je zůžil až na tolik že dnes můžeme říct že instra sou naše i když některé samply stále váznou a jsou jen poupravené. Proto jsme spustily projekt SWS. Chce to pomocnou ruku a spolupráci spojit v jednu velkou zábavu. :o) to jsme my, ti kteří žijou v městě Most kde holejch lebek je fakt krutě nasráno.

2) Co ženský?? Líběj se Vám:))?
Apiri: He:o) nechci někoho urazit ale ano líbí he :o) né teď vážně, ano bez ženskejch by to snad ani nešlo, sebralo by ti to spoustu inspirace, zábavy a také by mě to asi jen s klukama moc nebavilo :o)

Apiri: Je fakt, že teda svojí vyvolenou (hlavně to nedávejte jako reklamu Primě :o)) už mám, ale ona to ještě neví. Přesto se dost často otáčím i za jinou sukní. Asi jako každej jinej. Pezz všem roštěnkám.

3) Kde hledáte inspiraci, ve své vlastní tvorbě? Když skládáte nebo si vymýšlíte texty, necháváte se inspirovat okolním životem a poukázat na něco, nebo se dostáváte mimo českou realitu?
Pohry: Naše inspirace je brána velmi často ze života tady u nás a míchána do jednoho těsta. Z velké části se také zabýváme problémem všech, teda aspoň se o to snažíme. Nebaví nás rapovat stále o tom, jakej kdo má hip hop v ČR, kdo koho respektuje atd. Nesledujeme dění u okolních raperů. Jedem samy za sebe a jak nejlépe umíme. Inspiraci berem ze života, našich snů a také pocitů. Jsme strašně zaujati proti našemu městu a možná v tom je naše inspirace i když ho vlastně reprezentujem.4) Jaký je Váš nej sen v životě hip-hopu, kam byste to chtěli jako MC´s (DJ´s) dotáhnout?
Apiri: Tak nad tím sem vážně moc neuvažoval. Snad jen asi si zarepovat někdy na kempu.

Pohry: Myslím, že sen, co jsme vždycky měly, se vyplnil. Máme pár svých příznivců tady u nás a to nás moc těší, děkujeme jim za to, protože bez nich by to nešlo. Vždycky jsme si to doma zkoušely na magneťák a myslely jsme si, jak nejsme dobří he. Dnes s tím co máme jsme zapojily a přispěly aspoň nějakou menší produkcí tady u nás na severu. Za to jsme rádi, páč naše ČR strana je dost mrtvá oproti jiným

5) Posloucháte i jiné hudební styly než hip-hop?

Apiri: Ano, pro mě je to Collins Phill stejně jako u Pohryho, že jo? Pohry?

Pohry: Jasná věc čeče, mám rád ale také Jazz, Blues, Vážnou hudbu, ale zčeknu i Punk, i když s většinou textů nesouhlasím jde mi jen o melodickou stranu, tak že to neberte zas tak vážně.

6) Dostáváme se k mé bývalé bývalé lásce: skupině KL Emsís. Poznamenala Vás nějak? Znáte jí vůbec? Myslíte, že je na lepší úrovni KLEMSÍS nebo nynější GOLD & JANNIE??(Jestli Vám to nic neříká, tak na to neodpovídejte)

Pohry: Jo souhlasím s Richiem, mě se líbí aj intonace. CD bohužel nemám, ale nějakou tu volně šiřitelkou MP3. A to i od G&J

Py_Jay: Asi tak nějak. Mě se líbili jako KLemsis, teď sem je neměl možnost zčekovat.7) Máte v nějaký reálný době nějakej koncert, na kterým by jsme Vás mohli nějak spatřit??
Pohry: Samozřejmě, Teď hrajem u nás 10.9.2005 v Klubu za Vraty v Mostě jde o benefák. Nebude to nic velkého, ale zábava si myslím, že bude dobrá. Těšíme se. Dále jsou v plánu Kralupy nad Vltavou. Ty jsou teď v jednání a více se dočtete v brzku na internetu a na našich sajtech. :o)

8) Jestli jsem pochopil dobře, tak vy jste jedna velká kompilace. Zkuste se o tom trochu rozpovídat.
Pohry: Ano, je to asi tak nějak. Sewerní sekce je projekt, kde zapojujem všechny kapelky, mc´s, dj´s, ale také i jen lidi, kteří mají chuť podpořit a porepovat si s námi, prostě zda mají chuť se sloučit a udělat jednu pěknou desku. Samozřejmě nejde o nějaký financovaný projekt ani podpořený jakoukoliv reklamou. Jedeme z toho co každý má a co umí. Zda má chuť přispět něčím novým. Chceme poukázat, že i bez peněz jde udělat něco fajnového. Máme prostě takový UderHOME label, ze kterého se snažíme vymáčknout co se dá. I když víme, že kvalitativně to nebude šleha, ale přesto poslechově pěkné. Chceme spojit flow, štýla všech na severní straně, co prostě chtějí jít do toho s námi. V našem projektu je celkem už dost lidí, ale k tomu přibude bližší info o něco později u nás na stránkách. SWS je defakto založen z ničeho, ale přesto je. :o))

Apiri: Přesně tak,kdo chce, ať se zapojí. Více doufám, že hodíte link :o)) Samozřejmě, že není vzat každej, kdo rapuje týden, ale prostě tak nějak se o to zabývá a jeho rap už něco málo dá. Chceme to zkusit třeba to bude dobré. Když ne, tak my tu snad budeme i nadále..

9) No a na závěr můžete poděkovat třeba svý (nebo i cizí) holce, že Vám dala...
Pohry: Všem co byly

Apiri: Zdeni miluji tě :o)

W_pi: Ta je momentálně mimo město, přesto v telefonickém spojení: Miluji tě Lenko počkej až se vrátím, Večer bude rušno hehe


počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.czVše pro Vaši internetovou prezentaci
 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy