hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Rozhovor se členem Druhý Wízvy, Dr.Štoky

1) Ahoj, můžeš se nám trošku představit? Kolik ti je, odkud jsi? Jak si se dostal ke tvému vícenež zajímavému nicku Dr.Stoky? Co pro tebe reprezentuje slovo hip-hop? Jak dlouho se mu věnuješ?
JJ, Tak jméno mé je Jakub, je mi 17 let a jsem z Pardubic přesněji z Polabin. No nick Dr.Štoky vznikl někde v 6 třídě, když jsem byl se školou v Chorvatsku, jel tam celý 2.stupeň (ten kdo chtěl, tak jel). Borka z 9. se mne zeptala, jak se jmenuju. Tak sem ji řekl ,že Jakub Štoček a ona na to, že mi bude říkat Štuky, až pak se to přehodilo na Štoky, podle Komisaře Rexe. Jinak je pro mě Hip-Hop celý můj život, i když si občas pustím nějákej ten rychlejší styl(Jungle apod.) na vyčištění hlavy. Hip-hopu se aktivně věnuji asi dva roky.


2) Pověz, co si myslíš o tuzemské hip-hop scéně? Co graffiti? Jaký k nim máš vztah?
No tak.. I když poslouchám nový a známý věci, který jsou sice v poho, tak nezanevřu na tracky, který najdu na netu od různých neznámých skupin, který mají hlavu a patu a dobrý beat, ale některý sou vážně na poblití. A graffity? No tak osobně neprovozuju, maximálně nějáký čmáranice na papír. Ale jinak když je dobře udělanej, tak si říkám že tomu typovi, co to dělal bych podal ruku a řekl mu Respekct!


3) Existují i nějací jiní oblibení interpreti mimo Českou republiku, ke kterým máš vřelý vztah?
No tak samozřejmě, že existujou, ale je jich tolik, že by se to jsem snad ani nevešlo. Ale tak pár jich zmíním, například Cypress Hill, Wu Tang, Beastie Boys, LoopTrop a pak taky nějáká ta Francie, Anglie a tak podobně ,je toho hafo.


4) Oslovil tě ještě nějaký jiný hudební styl než hip-hop?
No, jak jsem psal již na začátku, tak se sem tam plavim na systemech, junglu a pod. Většinou si tyto styly pouštím, když jsem fakt moc divnej. Když nemám náladu na nic. Pročistí mi hlavu a nakopne znovu do reálu.


5) Seznámili jsme se na NP7. Pár otázeček tedy přímo odsud :-). Co říkáš na "skupinu" SUPER CROO, jak se ti zamlouvala? A co SYNDROM SNOOP? Jak se ti líbili zahraniční hosté (KILLAH PRIEST/HELL RAZAH & TIMBO KING, WU-TANG FAMILY RA. THE RUGGED MAN). Jak by jsi celkově hodnotil akci?
Jojo, NP7, mrtě dobrá akce a i dobře zwládnutá od kluků z 5Mcz a dalších. Super Croo mně neoslovili, ale jak tak koukám, tak po jejich několika vystoupení po ČR se tady na český scéně změnilo takovejch věcí, z mého pohledu je to v něčem dobrý i špatný. SS se mi líbej jak na podiu tak i ve sluchátkách. A rozebírat je nemá snad už ani cenu. A negři mně zaplavili mrtě (kapku na mrdky jsem byl). Akce na pohodu.


6) Momentálně působíš ve Druhý Wízvě. Kolik je vás a jak dlouho již vystupujete pod tímto názvem?
Teď jsme čtyři. Já, J&J, Flip a Miligram. Takhle jsme již skoro rok, jinak název je stvořen již přes dva roky. Jinak vystoupení jsme moc zatím neměli, to víš těžký to začátky, ale neustále zkoušíme. A doufám, že se někdo ozve a pozve nás na nějákou párty.


7) Můžeš se za svou skupinu pochlubit nějakými úspěchy? Co berete jako váš největší úspěch?
Jo no asi zatím největší uspěch naší grupy je Trutnov klub Vision. Sice problemy s gramcema, ale zvládli jsme to a hráli. Lidem se to líbilo a to nás těšilo. Náš největší uspěch je asi ten, že za víkend jsme nahráli jeden track :-)


8) Čeho by si chtěl dosáhnout s Drouhou Wízvou v hip-hopu? Máte nějaký sen?
Já osobně bych chtěl vidět lidi, jak na nás jedou, že se jim to líbí. To by mně potěšilo nejvíc. To, že jsme něčeho dosáhli, že jsme něco dali lidem a lidi nám to vráci tím, že to budou poslouchat.


9) Máte v nejbližší době nějaké vystoupení, na které by si nás chtěl pozvat?
No akorát teď 23.7. v Ponorce v Pardubicích. Takoví menší vystoupení. Ale v září máme dohodnutý vystoupení v Chrudimský Agořen, tak ať se lidi koukaj po létácích, ať vědí, kdy přesně to bude. Rádi vás uvidíme. Pracujem na dalších textech tak že se máte na co těšit.


10) Co bys na závěr vzkázal našim čtenářům a svým fanouškům?
No asi tak, to aby když uviděj na plakátu název Druhá Wízva nebo DW2, tak ať příjdou a nebojej se nás. PEACE Užívejte života jak jen to jde.


Děkuji, že sis pro nás udělal chvíli čas a přeji ti mnoho úspěchů do budoucna!


počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.czVše pro Vaši internetovou prezentaci
 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy