hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Rozhovor s MC Goldem

futhafucka: Můžeš nám něco říct o sobě? Kolik ti je, odkud jsi a kdy si se poprvé dotkl hip-hopu?

MC gold: Jmenuju se Jirka, je mi 24 let, narodil jsem se a žiju v Kladně. K hip hopu jsem se dostal poprvé asi tak před deseti lety. Tehdy to tady skoro nikdo neposlouchal a tak bylo těžký sehnat nějaký kvalitní nahrávky.

futhafucka: Co jsi poslouchal za styl a jak se vyvíjel a měnil tvůj postoj k jednotlivým stylům hip-hopu. Můžeš jmenovat nějaké oblíbené interprety?

MC gold: Na základce jsem neměl žádnej vyhraněnej styl, kterej bych poslouchal. Až ve čtrnácti se ke mě dostali skupiny jako PUBLIC ENEMY nebo CYPRESS HILL a já jsem si na tom totálně ulítl. Když jsem to poprvé slyšel bylo mi hned jasný, že tohle chci dělat. Neodlišuji styly hip hopu. Hip hop je jen jeden a rozlišuješ ho jen tím co z který nahrávky cejtíš.

futhafucka: Kde hledáš inspiraci ve své vlastní tvorbě? Když skládáš nebo si vymýšlíš texty, necháváš se inspirovat okolním životem a poukázat na něco, nebo se dostáváš mimo českou realitu?

MC gold: Inspiraci hledám hlavně v životě a ve společnosti ve který žiju. Většinou se snažím dané téma promyslet do detailu a podrobit ho mnoha testům, než se z něj stane text.

futhafucka: Jaký je tvůj nej sen v životě hip-hopu, kam bys to chtěl jako MC dotáhnout?

MC gold: Nemám žádný veliký sen. Chci jen dál dělat akce, vydávat cd a žít hip hopem jako tomu bylo doposud.

futhafucka: Posloucháš i jiné hudební styly než hip-hop?

MC gold: Hodně mě ovlivnuje moderní experimentální jazz. Ale poslechnu si někdy i jungle. Ale nejvíc se vodvařim stejně jen a jen na hip hopu.

futhafucka: Dostáváme se k tvé bývalé skupině KL Emsís. Poznamenala tě nějak? Stýská se ti po ní? Můžeš nám objasnit příčiny "pádu" této skupiny?

MC gold: Jasně, že mě tahle skupina hodně ovlivnila. Bylo to vlastně poprvé, kdy jsem se dostal od hraní a rapování také k produkci a vydávání vlastních věcí. Díky tomu jsem se dostal za hranice Kladna a naší hudbu si mohli poslechnout lidé po celé republice. Bohužel časem jsme se začali názorově rozcházet, méně se vídat, až to přešlo v pozvolný rozpad kapely,ale život jde dál.

futhafucka: Teď zpíváš s Jannie, a dokonce jste už vydali i své první cd, co si o něm myslíš, jaká je spolupráce s Jannie?

MC gold: Nejsem s tímto cédéčkem úplně spokojen. Myslím si, že jsme to moc uspěchali a chtěli honem rychle něco vydat. Ale s Jannie je výborná spolupráce a hlavně je hodně organizátorsky schopná a to třeba DAWEMU chybělo.

futhafucka: Máte s Jannie v bližší době nějaký vystoupení, na které by si nás chtěl pozvat?

MC gold: Jo tak tenhle pátek 27.8. hrajeme v Praze v klubu XT3. Potom během září hrajeme v Písku a podelší době si zase zahraju s Funkym v Moočku. Potom 1.října hrajeme v Litoměřicích a 2.října pořádáme na Kladně v klubu 19 novou akci s názvem HIP HOP BATTLE NIGHT, na kterou tímto všechny srdečně zvu!

futhafucka: Máš nějaké heslo či vzor, kterým se řídíš v reálném životě?

MC gold: Ne nemám prostě žiju.

futhafucka: Chtěl bys na závěr něco vzkázat našim čtenářům a svým fanouškům?

MC gold: Nedejte na pomluvy a lži! Utvářejte svůj vlastní názor a žijte hip hopem!

počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.cz 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy