hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Faiby - o lebelu "Plivající Kobry"


Label Spittin´ Cobra je vytvořen nejen pro podporu talentovaných raperů (raperek) na celém světě, je to příležitost, na kterou čekala většina z vás. Jsou to dveře, které nejsou otevřené všem, ale ti, kteří budou opravdu chtít šáhnout po klice, nikdo jim nebude držet dveře z druhé strany, pokud víte co chci říct. Nechceme rap začátečníků, nechceme špatnou flow, rozklepaný hlas, nebo podobné věci. Jak logické, že. Ale na druhou stranu, když máš dobrý text a přesvědčivě ho podáš, můžu tě poslouchat stále dokola a neomrzíš mě ani na nekvalitní nahrávce. Zůstaneš stejně důležitý, jako kdokoli, kdo miluje hudbu a k lásce s ní tvoří svou vlastní. Ať už ve vymakaném studiu, nebo doma na vlastním majku.

To co chci říct je to, že talent pro mě není jen vymistrovaný hlas studio efektem ve studiu s prostoduchým textem. Talent není ani masově prezentovaný materiál, který ti ve skutečnosti nic nesdělí. Opravdový talent totiž neslyšíš ušima, ale srdcem. Vnímáš ho jako osobnost, která se nesnaží být víc než ty, je to tvůj přítel, rozumíš mu, protože ho cítíš. Hudbu, rap, tanec, nebo kresbu skutečného mistra vnímáme svým srdcem, pocitem, který hřeje, u kterého máme radost že existuje. Cesta ke skutečnému umění není založena na tom, že na ní chceme dosáhnout vrcholu, přichází nečekaně během práce, když jsme nahoře, neuvědomíme si to a ani to pro nás neznamená tolik jako fakt, že jsme obohatili svoje posluchače. Sláva je pro nás nižší hodnota než skutečnost, mít schopnost své myšlenky prostřednictvím rapu předat svým posluchačům.

Podívejme se na popovou muziku, všiměte si textů, všiměte si podání.. všechno tohle se hodí tak maximálně když vyrazíte jednou za rok do místní diskotéky s kámošema ze školy :) Proč je teda tak masově poslouchaná, a hip-hop je v početní posluchačské menšině? Jednoduchou odpověď naleznete shlédnutím indexu průměrné inteligence v ČR :)) U hip-hopu totiž musíme často kromě krčních svalů aktivovat taky svůj mozek :) a na to už bohužel většina nemá (vyjímkou jsou cizí texty, když neumíš jazyk). Není to dobře ani špatně, prostě tomu tak je a přes to jede vlak. Hip-hop není v ČR na špičce žebříčku nejposlouchanější hudby, ale já věřím, že tomu tak jednou bude, je to na nás (na všech).

Ale zase nejsem proti odreagování easy-listeningem, ovšem do té doby, dokud se tzv. "pop styl" nezačne plést do hip-hopu, to potom moje hladina adrenalinu stoupne tak, že mý rádio pomyslně opouští pokoj, skrz zavřené okno a končí rozkladem na součástky pod první projíždějící Tatrovkou. Možná se nebudete chytat (ale doufám že se stále chytáte) když napíšu, že jsem zatím vůbec od toho co je napsané nahoře neodbočil. Stále se mluví o talentech, snažím se to podat tak, aby jste mě dobře pochopili.

Pro ty, kteří si na tomto místě začali myslet, že talent je ten, o kom já řeknu že je talent, tak to jste mimo mísu. Vážně, předpokládám, že takto neuvažujete. Tento label vznikl pro podporu rapových talentů, kteří mají co nabídnout, mají odehraných několik koncertů, jsou produktivní, přirozeně aktivní a jejich práce nepředstavují prázdné věty, ale skutečné činy, za kterými si stojí. O tom to je, a o tom je i celé poslání labelu Spittin´ Cobra.

Jsem přesvědčený, že naše působení bude přínosem pro hip-hop, pro hudbu a umění jako takové a hlavně pro vás věrné posluchače.počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.cz 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy