hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Sprejeři a Hans Christian Andersen

      SenAnderSen
      Divadlo Archa / 22. a 23. června 2006 / 20.00

      Zahlédli jste v březnu na ulicích v centru Prahy přes šablonu nasprejovaný portrét Hanse Christiana Andersena? Tentokrát se nejednalo jenom o street art, ale o nenápadně nápadnou upoutávku na představení SenAnderSen, které je o sprejerech, beatboxerech, ale i o Číňance, která hledá v Praze nový domov a dalších lidech, kteří prostě a jednoduše chtějí navzdory osudu něco dokázat. Tak jako Hans Christian Andersen.

      

      „Martin má ve dne na starosti údržbu sídliště a v noci tajně sprejuje svůj podpis na vagóny metra. Petr chce zpívat a tančit, ale neví jak. Richard touží po slávě, ale pracuje ve skladišti. Hledají odpověď na otázky jak dojít k uznání druhých, jak se prosadit? Chtějí se stát umělci, ale nemají nic, než svůj talent. O tom je naše představení,“ říká režisérka Jana Svobodová.

      Tvůrci představení, které využívá prvky street artu, hip-hop, slang či graffitti, se nechali inspirovat životním tápáním dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Podle režisérky Jany Svobodové se inscenace snaží oslovit zejména mladé publikum, které se nachází někde mezi věkem dítěte a dospělostí. Pulsující beatbox pak přiláká i ty, kteří by běžně do divadla nepřišli, dodává režisérka.

      

      SenAndersen je kolektivním autorským dílem týmu režisérky Jany Svobodové, který vytvořil úspěšná představení Chat – Nebezpečně snadné známosti (2003) a V 11:20 tě opouštím! (2005). Tým složený z oblíbených představitelů české hip-hopové a beatboxové scény Dopise, Cossigy a Freaky Jesuse, doplňuje čínská herečka Lu Jing a skladatel soudobé hudby Michal Nejtek. Představení, které vzniklo v rámci Archa.lab, uzavírá Andersenovskou sezónu v Divadle Archa.

      Koncepce a režie: Jana Svobodová. Režijní a scénografická spolupráce: Dowis a Cossiga. Hudba: Michal Nejtek. Dramaturgie: Martina Hrabová. Hrají: Dowis, Cossiga, Rosen, Lu Jing, Michal Nejtek.

      Vstupenky na premiéru v pokladně Divadla Archa za 150,- (student 90,- Kč).


počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.cz 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy