hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Rozhovor se členem z 5MC´s, SinuZ

1) Můžeš nám něco o sobě říct SinuZ? Kolik ti je, odkud jsi?
Můžu, je mi 22 a jsem z Pardubic... nečekané, že?


2) Co posloucháš za styl a jak se vyvíjel a měnil tvůj postoj k jednotlivým stylům hip-hopu. Můžeš jmenovat nějaké oblíbené interprety ze zahraničí?
Poslouchám hip hop (zase překvapení co?). Všeobecně bohužel musím konstatovat, že čím je věc starší, tím lepší - Da Youngstas, Artifact, Pete Rock, Naughty by nature a byl by to asi delší seznam....


3) Co si myslíš o součastné hip-hop scéně u nás?
Pořád jsem ještě neslyšel nic, co by mě oslovilo. Příjde mi, že tu hip hop, jako takovej, ještě nedozrál a už se to odchyluje k experimentům o rádoby moderní zvuk.


4) Posloucháš i jiné hudební styly než hip-hop?
Sem tam nějakej klidnější jungle, regéčko, soul, funk a když to tak shrnu tak vlastně všechno, z čeho je cejtit, že si na tom někdo dal záležet.


5) Kde hledáš inspiraci k psaní textů? Když skládáš nebo si vymýšlíš texty, necháváš se inspirovat okolním životem nebo se dostáváš mimo českou realitu?
Od všeho něco, prostě na co je chuť. Je to o tom zvolit kompromis mezi klišé tématy a inovací, tak aby to neulítlo někam mimo žánr. Samozřejmě, že z části je člověk ovlivněnej i tím, co se děje na scéně, nebráním se tomu, ale musí to bejt v rozumný míře. Kolikrát napíšu text a říkám si že to bude bomba, ale pak to poslechne někdo z kluků a vypadne z nich, že tohle už má ten, tohle se podobá tomu atd. a nakonec to vypadá jak nějaká levná kopírka. Tomu se člověk nevyhne.


6) Čeho by si chtěl dosáhnout v životě hip-hopu jako MC?
To je dobrá otázka... Každej přizpůsobujem svoje cíle podle toho, čeho jsme již dosáhli...


7) Když jsem byl na NP7 a všude viděl ty holé zdi u kolejí, které bily do očí prázdnotou, pomyslel jsem si, že tu snaď ani nevědí co je to sprej :-) Máš nějaký vztah k tomuto "umění"? Zkoušel jsi to někdy?
Malovalo se, to však odešlo s věkem. Jako vzpomínka zbyla jen pěkně tlustá složka dopisů s modrym pruhem. Doufali jsme, že to někdo převezme a potáhne to dál, ale od tý doby bylo zataženo. Až teď se tu objevujou nadějný lidi, takže držme jim palce.


8) Máš nějaké heslo či vzor, kterým se řídíš v dnešním životě?
Užít si dokuď není pozdě...suchý co?


9) Co si myslíš o "skupině" SUPER CROO? Ty texty, beaty a jejich chování?
Netankuje mě to. Texty o ničem, hudba mi nic neříká, kvalitní zvuk, dobře odvedený koncerty, arogantní chvání, kariéra založená na póze a skandálech. Kluci zvolili dobrou strategii, jako první si uvědomili, že hip hopový publikum je z velký části dost jednoduchý, proto neztrácej čas psaním nějakejch mega hlubokejch textů - nikdo by je stejně nepochopil. Lidi chtěj rozruch. Kluci ho přinášej - funguje to.


10) Můžeš prozradit něco na kapelu 5 MC'Z. Kolik vás opravdu je? Jak dlouho už působíte na české scéně?
Je nás opravdu pět, akorát pátej není mc, ale dj. Fungujeme tak 4 až 5 let a působit teprv začnem ;-)


11) Zažili jste někdy takovou krizi, že jste mysleli na definitivní rozpad? Nebo je a vždy bylo vše OK?
Tou krizí jsme si prošli, vyříkali jsme si co a jak a musím říct, že teď kapela funguje, jako nikdy jindy. konečně se to rozhoupalo, pracuje se na novým materiálu. Uvidíme, jak to lidi přijmou.


12) Zhruba před týdnem jste naznačili na svém webu, že chystáte něco vékého! Můžeš nám říct o tom něco víc?
Už delší dobu jsme plánovali asfaltovej singl, jen se čekalo na vhodnej materiál. Teď vzniklo hned několik věcí a ambice se posunuly rovnou o něco dál - takže se dělá rovnou na albu s tím, že se ještě uvidí který věci vybereme na vinyl.


13) Chtěl bys na závěr něco vzkázat našim čtenářům a svým fanouškům?
Snad jen, aby po nás neházeli moc na koncertech půllitry... ;-)


Děkuji, že sis pro nás udělal chvíli čas a přeji ti mnoho úspěchů do budoucna!


počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.czVše pro Vaši internetovou prezentaci
 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy