hip-hop life style -> hip-hop.czechian.net

 
Urban Rapublic 2006

      Už je to dlouho, co proběhl již třetí díl festivalu Urban Rapublic - areál Knížecí Rybník u Tábora, 23. - 25.6.2006. Sluníčko svítilo, pivo teklo proudem - panovala skvělá nálada a pohoda. Fotoreportáž bohužel zveřejňuji až dnes, což kvůli malo času jistě pochopíte a omluvíte tuhle haluz :) Když už se tady omlouvám, nesmím také zapomenout poděkovat Janičce za fotografie - dííík moc!

      Živě vystoupili: Expansion Team Soundsystem (Rakaa Iriscience & DJ Babu of Dilated Peoples) (USA), O.C. (D.I.T.C, USA), El Da Sensei (USA), Rytmus (SK), Vec (SK), Prago Union (CZ), IdeaFatte + DJ AKA (CZ), Pio Squad (CZ), Tafrob (CZ), Disgrafix (CZ), Solid Steel, Ninja Tune, UK/, Tuco /UK/, Sticky Dojan /D/, Skupla, Ghonzales, Fatte, AKA, Maztah, Wronski, J-Kid, DTonate, Hanz-Fu, Kwé (FX Bounce!), Bezzy, Kika..


      Přes prahu ne! Budou zácpy… …Po tří hodinovém bloudění a hledání cesty z Berouna, kde se silnice kroutěj jako pražející se žížali na sluníčku :), znovu začínáme věřit, že stihneme alespoň rozstřel ve Freestylu, když už víme, že s kvalifikací beatboxu se můžeme rozloučit… Hmm, narážíme na objížďku přes devatero řek, devatero hor a devatero skurvenejch vesnic. Začínají být všichni pěkně nasraný. Do píííče křičíme, když vidíme první ukazatel směr Tábor!

      Za chvíli bude Osm hodin a my se sereme se stany, protože můj návrh - spát pod širákem s tím, že nás alkohol bude hřát, se hned zamítá. Po „sestrojení“ běžíme rychle na pivo, teda alespoň já. Nevím proč mě nikdo neposlouchá, když říkám: „Pojďte sem, tady je to ono a je tu místo!“ Néé, furt jdeme dál chcípaje dehydratací.. To je to místo, končíme pod stanem s teplým pivem, je to rozkoš pít takovej shit! Přesouvám se o pípu dál, kde už vědí, že teplý pivo není až tak dobrý.

      To akorát slyším z live stage štvanici od Disgrafix. Bohužel přicházíme přesně na konec. Kluky jsem si chtěl fakt poslechnout... Začíná semifinále v beatboxu, které mě zrovna moc nenatknulo. Prago Union se někde sekli v hospodě a tak je další cesta po areálu na pár kousků. Rozpitý opět přicházíme až na konečný aplaus pro Prago Union. Tak, konečně jsem na něčem od začátku a naslouchám textům kvalitních freestylů, který ale utečou jako voda ze zatopené garáže. Jazzy začíná pouštět první beaty a přichází Vec. A když jede starší věci, ještě z dob Trosek, poprvé zde vidím kotel lidí ve varu. I když se Vecko nemůže smířit s technickými problémy a omlouvá se proto několikrát za vystoupení, já nic nezaznamenávám a asi ne jenom já. Ba naopak, lidi šílí a loučí se se slovenským rapem. Všichni už čekají na třešničku celého dne, na Expension Team Soundsystem. DJ Babu leze za gramce a šteluje dobrejch dvacet minut svoje nádobíčko - našteloval dobře. Ozývají se pronikavé scratche a Babu ukazuje svoje dovednosti s dobře naladěnými talíři. Pouští sice pár pecek z nejznámější desky od Dilated peoples (Worst cones to worst), ale jinak jede spíše nové věci, kde „jenom“ obhajuje své umění a držení několika ITF titulů. Rakka se tedy spíše projevil jako showman, než jako můj oblíbený MC. Čekal jsem prostě více rapu… A tak se pomalu loučím se všemi stánky a doraženě ulehám.

      Rozlámaní se probouzíme neobvykle už v 8 hodin a 7 minut ráno, po efektivním budíčku v podobě troubení několika aut. Chtěl bych vidět toho zmrda, co s tím začal. Po hodinové přípravě vyrážíme směr umývárna a pak dále na terasu posnídat pivo. Cesta ukazuje vše, co se včera dělo – obdivuji týpka se přiškvařenou držkou ke kapotě cizího auta:) Nacházejí se dokonce i tací borci, kteří teprve šli spát. Odpoledne právě trávíme v menší siestě čtením staršího čísla Streetu, při které nám předvádí svojí show „magor ryba“, který pobíhá mezi lidmi s hlavou slušně urostlé ryby a všem předvádí jak má rád zvířátka a přírodu. Za půl hodiny toho týpka znova potkávám se sklopenou hlavnou, obvázanou pacinkou a rozmláceným xichtem – někomu to nepřišlo vtipný :) Je mi ho fakt líto, bavil mrtě lidí.

      Chytáme slynu a tak vyrážíme do centra dění. Začíná se pracovat na prvních graffiti, místy už se rýsují pěkný kousky, ale hlavně začíná boj o postup do finále freestylu. To neustojí brněnský Pan Chalan, který mě zaujímá svým chladným vystupováním, a v tomto boji končí. To se musí zapít. A už se vyvolávají freestyleři k dostavení se na live stage. Beru kelímek do ruky a pospícháme ku předu. Rest Vs Riva – velké finále, ve kterém každé kolo mění výsledky. Poslední fight je zajímavé v tom, že místo urážení a shazování mají soupeře vychvalovat. Což způsobuje menší gay show :) Nakonec 20000 vyhrává právem Rest. Ideafatte nás dvakrát nenadchnul, tak že chodíme od pípy k pípě. Na pódium právě dělají bordel jihlavští PIO SQUAD, kteří se při vystupování posilují Whisky flaškou :) Songy z „Punk is death“ se lidem líbí a rozjíždí slušnou pařbu. Ale možná to trocha přepískli s pitím a Eurodel na chvíli zastavuje show při poslední pecce „Sex, prachy, auta a rap“ s tím, že Filip vůbec nerapuje do beatu a je to děs. Vše dobře dopadá a kluci sklízejí dost velký aplaus. Po krátkém občerstvení nastupuje na řadu Rytmus a Ego. Co dodat, každý jejich výjev zná. Mě se po jisté době Rytmus moc nezamlouvá, tak jen tak vystávám u stage, čekaje na blížící se zámořskou Show s velkým S. Kupodivu bez velkého čekání nastupuje El Da Sensei (ex-Artifacts) a hned po něm O.C. - legenda D.I.T.C. Oba dělají velkolepou show, ve které představují své několikaleté zkušenosti. Vidím lidi pořádně řádit a kolem poněkud malého pódia se vytváří kotel z kterého musím rychle pryč :) Z povzdálí sledujeme tenhle nevídaný cirkus, na který budu ještě dlouho pamatovat!

      
nafotila Janička  

počet návštěv:
kontakt:

futhafucka@ocampers.org

Carpi@t-email.cz

bon3s@centrum.cz 
© by futhafucka 2004

AutoDovolenáDownloadE-mailFilmWebFinanceFirmyFotoAlbumGameZoneHoroskopyChatKinaKluby
LetenkyMapyNakupováníPrácePočasíPohledniceRealitySeznamkaSlovníkySMSSoutěžeTelefonní seznam
TV programVtipyWebZábavaZprávy